zakłady na żywo

Sport niezwykle kontaktowy

Sport niezwykle kontaktowy

Football australijski to sport niezwykle kontaktowy. Trudno szukać drugiej drużynowej dyscypliny sportowej, której zasady pozwalają na bezpośredni kontakt zawodników z przeciwnych drużyn na boisku podczas rozgrywania meczu. Zasady footballu australijskiego nie są skomplikowane. Reguły footballu australijskiego jednoznacznie stanowią, że gracz może atakować sportowca drużyny przeciwnej, który w danym momencie ma piłkę.

Dozwolone jest popychanie czy też ciągnięcie zawodnika z drużyny przeciwnej. Jest to więc sport kontaktowy. Zawodnicy są narażeni na kontuzje, które mogą czasem wykluczyć ich z gry na wiele miesięcy. Są jednak zachowania zawodników, które są zakazane.

Przede wszystkim nie można uderzać przeciwnika powyżej ramion, a także poniżej kolan. To bardzo ważna zasada, której nie należy łamać, bowiem w innym przypadku zawodnikowi grozi dyskwalifikacja. Dozwolone jest natomiast blokowanie swoim przeciwników. Reguła ta ma zastosowanie w przypadku, gdy chcemy uchronić zawodnika z naszej drużyny, który jest w posiadaniu piłki przed jej utratą.

Bez wątpienia football australijski to sport dla odważnych. Atak ze strony przeciwnika może być naprawdę niebezpieczny i grozić kontuzją. Przestrzeganie reguł w przypadku footballu australijskiego jest więc bardzo ważne przede wszystkim dlatego, by podczas gry nikomu nie stała się krzywda. Łamanie zasad może skutkować dyskwalifikacją w przypadku, gdy zawodnik nie czyni zadość obowiązującym zasadom w tym sporcie.