zakłady na żywo

Jak wygrać mecz footballu australijskiego?

Jak wygrać mecz footballu australijskiego?

Mecze footballu australijskiego należą do naprawdę spektakularnych. Jest to sportowa gra drużynowa, której zasady są nie do końca jasne, bowiem warto wiedzieć, że zostały przejęte od innych sportów drużynowych. Warto jednak nieco bliżej przyjrzeć się sposobowi naliczania punktów podczas meczu. W przypadku footballu australijskiego mówi się o zdobytych bramkach, podobnie jest zresztą w przypadku innych sportów drużynowych.

Jednak bramki w tym przypadku nieco różnią się od bramek przykładowo podczas tradycyjnych rozgrywek piłki nożnej. Bramki w przypadku footballu australijskiego to cztery słupki, które są pionowe. Ich odległość od siebie to około sześć metrów. Podczas meczu footballu australijskiego wyróżnia się kilka kategorii akcji.

Za każdą wspomnianą akcję można zdobyć określoną ilość punktów. Rozpiętość tych punktów jest dość spora, bo można zdobyć albo jeden punkt, albo nawet sześć punktów. Ilość punktów zależy od rodzaju akcji. Można mówić o golu w przypadku footballu australijskiego, kiedy zawodnik sprawi, że piłka znajdzie się pomiędzy dwoma środkowymi słupkami.

Jest jeden warunek, który musi być spełniony, by gol został uznany. Otóż piłka musi swobodnie wlecieć do bramki. Żaden zawodnik nie może po drodze dotknąć jej. W innym przypadku nie może być mowy o zdobytym golu.

Wygrywa drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów. Zdobycie gola w footballu australlijskim ze względu na wygląd bramki jest naprawdę nie lada wyzwaniem, a zwycięska drużyna musi się naprawdę namęczyć.