zakłady na żywo

Jak grać w football australijski?

Jak grać w football australijski?

Gra w football australijski jest niezwykle widowiskowa i spektakularna. Zasady, które obowiązują w tym sporcie drużynowym dają dużą swobodę działania zawodnikom. Jak więc grać się w football australijski? Główną i jedną z ważniejszych zasad jest to, że piłka, która przypomina piłkę do rugby ze względu na swój podłużny kształt, może być podawana w dowolnym kierunku.

Podanie może odbyć się przez kopnięcie, uderzenie pięścią, a nawet bezpośrednie przekazanie do rąk innego zawodnika. Bardzo ważne jest to, że podczas gry nie wolno piłką rzucać. Jeśli któryś z zawodników rzuci piłką, wówczas punkt zdobywa drużyna przeciwna.

W footballu australijskim występuje także rzut wolny. Na czym on polega? Rzut wolny ma miejsce wtedy, gdy po kopnięciu piłka zostanie złapana przez jednego z graczy. Co ważne, musi to nastąpić, zanim piłka dotknie ziemi.

W footballu australijskim dozwolony jest bezpośredni kontakt z zawodnikiem drużyny przeciwnej. W przypadku jednak, gdy gracz złapie piłkę i nie rzuci jej dalej (tak jak to robi w przypadku rzutu wolnego), wówczas zawodnik z drużyny przeciwnej nie może go zaatakować. Zawodnik trzymający piłkę w dłoniach jest więc bezpieczny.

Atak na niego może nastąpić dopiero wtedy, gdy rzuci on piłkę, chcąc podać ją do zawodnika ze swojej drużyny. Zawodnicy chcąc wygrać mecz muszą pamiętać o tych zasadach, w innym bowiem przypadku wygrana nie jest możliwa. Nieprzestrzeganie reguł jest bezpośrednio związane z przegraną lub też utratą cennych punktów.