zakłady na żywo

Football australijski to dość nietypowy sport

Football australijski to dość nietypowy sport

Football australijski to dość nietypowy sport ze względu na zasady, które nim rządzą. To jedna z niewielu dyscyplin sportowych, w przypadku której kontakt bezpośredni zawodników jest wzmożony. Musisz bowiem wiedzieć, że w przypadku footballu australijskiego dozwolone są zachowania zawodników, które nie są dopuszczalne w innych sportach.

Ich celem jest zazwyczaj odebranie piłki zawodnikowi z drużyny przeciwnej. Zawodnik może swojego przeciwnika walić od przodu i z boku. Zakazana jest tego typu czynność od tyłu.

Zasady pozwalają na rzut z chwytem zapaśniczym. Możliwa jest także szarża na przeciwnika albo skok pośladkami na głowę przeciwnika. Niektórzy są zdania, że football australijski to sport niezwykle brutalny, a więc dla prawdziwych mężczyzn.

Trudno nie zgodzić się z takim twierdzeniem biorąc pod uwagę fakt, że dozwolone jest pchnięcie zawodnika w jądra, a nawet w jelita, żołądek czy wątrobę. Pchnięcie w splot słoneczny czy kopnięcie w jądra to normalne zachowanie gracza, którego celem jest zdobycie piłki. Atak na przeciwnika z drużyny przeciwnej jest dozwolony, dlatego football australijski jest sportem, w przypadku którego kontuzje występują bardzo często.

W football australijski powinni grać zawodnicy, którzy cieszą się zdrowiem i dobrą kondycją. W innym bowiem razie sukcesy w tym sporcie są niemożliwe. Warto jednak pamiętać, że ze względu na tak kontrowersyjne zasady sędziowie są zobowiązani do skrupulatnego pilnowania tego, czy zasady są przestrzegane przez zawodników.