zakłady na żywo

Ciekawostki na temat footballu australijskiego

Ciekawostki na temat footballu australijskiego

Football australijski to sport drużynowy, który nie jest w Polsce dość znany. Naprawdę rzadko można spotkać miłośnika tego sportu w tej części świata. Tymczasem w Australii jest to sport narodowy, który ma naprawdę sporą ilość miłośników.

Australijskie dzieci już od najmłodszych lat uczą się grać w football australijski. Czy wiesz, że drugim bardzo popularnym sportem w Australii, który także zyskał miano sportu narodowego jest krykiet? Kolejną ciekawostką na temat footballu australijskiego jest czas trwania meczu. Otóż okazuje się, że jedna rozgrywka meczu trwa tylko dwadzieścia minut.

Mecz składa się z czterech takich rozgrywek, które nazywane są kwartami. Po podsumowaniu okazuje się, że mecz trwa osiemdziesiąt minut. Warto jednak wiedzieć, że do czasu nie jest doliczany czas, kiedy następuje przerwa w grze spowodowana różnymi czynnikami.

Mówi się, że jedna rozgrywka może trwać nawet pół godziny. Ma to miejsce wtedy, gdy do przewidywanego czasu gry doliczymy czas na przerwę. Kolejnym ciekawym faktem jest to, że przerwa następuje po pierwszej rozgrywce, a następnie po trzeciej rozgrywce.

To bardzo ważne, bowiem mecze dla zawodników footballu australijskiego są naprawdę wymagające. Dobra kondycja fizyczna jest niezbędna po to, by osiągać rezultaty w tym sporcie drużynowym. Warto wiedzieć, że współpraca zawodników w footballu australijskim jest niezwykle istotna.

Ten rodzaj footballu jest sportem drużynowym, w którym liczy się siła mięśni zawodników i organizacja drużyny.