zakłady na żywo

Ciekawa historia footballu australijskiego

Ciekawa historia footballu australijskiego

Historia footballu australijskiego jest naprawdę ciekawa. Jej początki sięgają drugiej połowy XIX wieku.

To właśnie wtedy rozgrywano pierwsze mecz i organizowano pierwsze rozgrywki na skalę ogólnokrajową w Australii. Specjaliści twierdzą, ze football australijski stał się popularny w trzech stanach, mowa o Tasmanii, a także Australii Południowej i Australii Zachodniej.

Tylko mieszkańcy stanu Wiktoria byli sceptycznie nastawieni do tej nowej sportowej rozrywki. W wymienionych wyżej stanach działały dobrze zorganizowane rozgrywki.

Warto wiedzieć, że w 1990 roku powstała AFL, czyli australijska liga footballu. Czy wiesz, że obecnie właśnie Australia Południowa i Australia Zachodnia mogą pochwalić się drużynami w lidze ogólnokrajowej? Tasmania zaś wciąż nie ma drużyny, a ma na to wpływ mała populacja tego stanu.

Jednak mieszkańcy wciąż mają nadzieję, że ich stan będzie mógł powalczyć w rozgrywkach z drużynami nieco większych stanów. Warto wiedzieć, że są też zakątki Australii gdzie football australijski nie jest tak popularny jak w wyżej wymienionych stanach.

Przykładem niech będzie Nowa Południowa Walia. Tam zazwyczaj mieszkańcy są miłośnikami rugby.

Warto bowiem wiedzieć, że rugby obok właśnie footballu australijskiego czy też krykieta jest niezwykle popularnym sportem drużynowym w tamtych rejonach świata. Choć rugby pojawiło się nieco później, to zyskało naprawdę sporą ilość australijskich miłośników tego sportu, którzy z zapartym tchem śledzą rozgrywki.